Mücevhercilere Tavsiyeler

_DSC2036Mücevher sektöründe satıcı olmak satış sektöründe elde edilebilecek en yüksek aşamada bulunulduğunu gösterir.Çünkü mücevher satmak için hem incelik hem de güvenilirlik gibi bir çok özelliğe sahip olunması gerekir.Kuyumculuk sektöründe ISO garantisi yeni oluşmuşsa da mücevher sektöründe henüz böyle bir güvenilirlik yoktur.Ancak bir firma,kendi tasarımlarının patentini alıp taklit edilmemesini sağlayabilir.Mücevherci aslında güven satar.Müşteri bir ürünü değerine aldığına kanaat getirirse,firmaya güven duyar,bu güven onun firmaya tekrar gelip bir başka ürün almasını sağlar.Bir ürün alan kişinin mağazaya tekrar gelmesini sağlamak,yeni müşteriler kazanmak için müşteri ilişkileri ve mağazada dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır.Bu hususlara dikkat etmek satışları arttırır.Metnin bundan sonraki bölümünde satış ve müşteri ilişkilerini geliştirmeye yönelik öneriler sunulmuştur:

Mağazanın Fiziksel Koşulları ve Vitrin

  • Vitrin yapılırken aynı kategorideki ürünler bir koleksiyon havasında yan yana konulmalıdır. Örneğin incili takımlar bir yana, beyaz altın takılar bir yana gibi.
  • Vitrinler kalabalıklaştırılmamalıdır. Ürünlerin daha değerli görülmeleri için vitrine seyrek yerleştirilmeleri gerekir. Müşteriler tek kupon ürünlerden hoşlanır.

Hraç ARSLANYAN 

About Mahrec Sanatevi

Mahrec Sanatevi Sekiz bin yıllık geçmişe sahip dünyanın en eski şehirlerinden antik İstanbulun tam ortasında, Kapalıçarşının hemen yanıbaşında bulunan Sanatevimiz Cağaloğlu'ndaki atölyelerinde çeşitli dallarda Kuyumculuk Eğitimi verip, Takı Tasarımı ve Mücevher Tasarımcısı ustaları yetiştiren bir yandan hobi maksatlı, asıl amacı meslek edindirmeyi hedef alan bir eğitim merkezidir. Usta öğretici belgesine sahip, Kapalıçarşı geleneğindeki ''usta-çırak'' tarzı mücevher ve takı tasarım eğitiminin biraz sıkıştırılmış bir şeklinin takı ve kuyumculuk eğitimİ programına kaynaklık ettiği Mahrec Sanatevi '' NASIL KUYUMCU OLUNUR ? '' sorusunun en güzel cevap alınabileceği farklı eğitim atölyelerimizde; MÜCEVHER VE TAKI ÜRETİMİ ATÖLYE EĞİTİMİ MÜCEVHER VE TAKI TASARIM ÇİZİM TEKNİKLERİ EĞİTİMİ PERAKENDE VİTRİN KUYUMCULUĞU VE SATIŞ ELEMANI EĞİTİMİ MÜCEVHER VE TAKIDA MUM MODEL YAPIM EĞİTİMİ ( İki ayrı sınıf) Wax (sert mum) Tekniği Damlatma Mum Tekniği TAKIDA ÇAĞDAŞ SANAT VE MİNE EĞİTİMİ verilmektedir
Bu yazı Genel içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s